KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16969142

nr 1696 9142

Sigfrid Södergren

(1920-2000), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterade - 58, stadsmotiv. Olja på duk; 29x56 cm, yttermått inklusive ram: 42x70 cm

Sigfrid Södergren, svensk målare, grafiker och författare född 1920 i Brazzaville, död på Öland 2000 .

Utrop:

500 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 28 april 2025
kl 18:59:47

Sigfrid Södergren

Läs mer om Sigfrid Södergren