KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16969142
nr 1696 9142
Sigfrid Södergren
(1920-2000), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterade - 58, stadsmotiv. Olja på duk; 29x56 cm, yttermått inklusive ram: 42x70 cm
Sigfrid Södergren, svensk målare, grafiker och författare född 1920 i Brazzaville, död på Öland 2000 .
Utrop:
500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 28 april 2025
kl 18:59:47
100 kr
1.000 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
Sigfrid Södergren
Läs mer om Sigfrid Södergren